Mida koerale jõuludeks kinkida - HÄPSTER
38853
post-template-default,single,single-post,postid-38853,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Mida koerale jõuludeks kinkida

 Häpsteri blogi

Tere jälle! Eelmine kord rääkisime lõdva rihmaga jalutamisest ja miks on jalutamine nii oluline. Täna keskendume saabuvatele jõuludele! 🙂

Jõulutrall on juba täies hoos ja sellega koos ka kingituste otsimine. Täna mõtleme hetkeks oma neljajalgsetele. Mänguasjad, rihmad, pesad, maiused, hea toit – kingivalikud löövad silme eest kirjuks! Jõulukink oma neljajalgsele pereliikmele võiks olla samuti arendav ja kasulik. Oleks ju tore, kui jõuludeks kingitud vidin teeb elu koeraga lausa vaheldusrikkamaks ja kergemaks.

ADELE JA SOFI SOOVITAVAD:

Kong Classic

Mänguasjad, mida saan toiduga täita ja külmutada on minu jaoks täiesti asendamatud. Olgu see siis Zogoflex, Kong classic või mõni muu. Kui meil on natuke pikemaks ajaks kodust ära minek või veedame teleka ees aega, annan tihtipeale koertele vaba aja veetmiseks ette täidetud külmutatud kongid. Täita saab neid erinevate asjadega, näiteks kodujuust, leotatud krõbinad, konserv, liha, kala, maiused või mõned koerale tervislikud toidud. Lakkumine on tegevus, mis aitab koeral üksi olles igavust peletada ja oma vaba aega sisustada. Samuti aitab see üksindusahistusele kalduvaid ja närvilisi koeri suurepäraselt rahustada, sest lakkumine iseenesest vabastab kehas endorfiine. Muuseas, erinevat värvi Kongid tähendavad erinevaid tugevusi. Näiteks roosa/helesinine on kutsikatele, punane natuke tugevam ning must kõige tugevamast kummist.

Kong Wobbler

See on samuti üks asi, mis on meie peres igapäevases kasutuses. Koerale võib süüa anda kausist, aga veelgi parem on kui koer saab oma söögi eest ka veidi ``ajusid ragistada``! On olemas igasuguseid palle, kuhu krõbinaid sisse panna, aga see konkreetne on mu vaieldamatu lemmik. Kong Wobbler on tehtud jonnipunni põhimõttel, see tähendab, et alumine osa on raskem ja aitab mänguasjal püsti püsida, kui koer sealt toitu otsib. Samas on see lihtsasti kasutav, sest ükshaaval krõbinaid sisse panema ei pea, vaid keera lihtsalt kaas pealt ära ja täida. Suureks plussiks on jällegi see, et kogu suure koera toidukord mahub sinna ilusti ära ning seetõttu on krõbinapallidest seda konkreetset kõige mugavam ja kiirem kasutada. Miinuseks on kindlasti asjaolu, et kui koer sellega möllab, siis kortermaja naabrid ilmselt kuigi õnnelikud ei ole. 🙂

West Paw mänguasjad

Adele on väga suur närija, kes hakseldab minutitega ära nii mõnegi hävitamiskindla mänguasja. Seetõttu on raske leida talle mänguasja, mis üle 10 sekundi vastu peaks. Pildil olev mänguasi on vähemalt 4 aastat vana ja sellega on mänginud päris mitmeid koeri. Julgen seda kahe käega soovitada. Samuti on üpris Adele-kindlad West Paw Rowdies karvased loomad. See nimelt on esimene karvane mänguasi, mis meil juba pikalt on vastu pidanud. West Paws asjad on natuke krõbeda hinnaga, aga samas oma hinda igati väärt.

Nuuskimismatt

Järgmine suurepärane viis oma koerale toitu andes ajutööd pakkuda. Nuuskimismati puhul peab koer toidu otsimiseks oma nina kasutama ning maiused üles otsima. Olen toidu andmiseks valinud just sellised abivahendid, kuhu mahub koera terve söögikord ära. Kui nuuskimismatt on piisava suurusega (meie oma on 50X70cm), mahutab see jällegi suure koera portsjoni ära. Suvel viskan krõbinaid aeda muru sisse ning lasen neil sealt toitu otsida, kuid halbade ilmade korral nuuskimismati seest krõbinate või maiuste otsimine pakub koerale väga head väljakutset. Seda konkreetset nuuskimismatti on müügil ka poodides, kuid mati on valmistanud Sihtasutus Hea Hoog, kus valmistavad ilusat käsitööd erivajadustega inimesed ning sellel puhul on kindlasti mõistlikum osta see Hea Hoog poest otse.<br /> Nuuskimismatiga peab koer mängima alati järelevalve all! Kui krõbinad saavad otsa, võib koeral tekkida frustratsioon ja ta sikutab mati lihtsalt katki.

NUUSKIMISKUUBIK

Üks huvitavamaid leide tuleb jälle Hea Hoog Sihtasutusest. Seal on pea olematu hinna eest müügil selline vahva nuuskimiskuubik, kuhu on õmmeldud erineva suuruse ja kujuga taskud. Kuubikusse küll ei mahuta tervet söögikorda ära, aga maiuste otsimise mäng meie koertele väga meeldib. Nuuskimiskuubikut tuleb kasutada ainult järelevalve all, sest koeral on seda hästi lihtne ära ära lõhkuda kui natuke rohkem hoogu läheb.<br /> Seal kodulehel ringi surfates leiab ka muid väga ägedaid asju väga madalate hindadega. Näiteks olen Sofile seal tellinud tema nimelise suure sikutamismänguasja.

 • KUIVATATUD KOERAMAIUS

  Lemmikuteks on naturaalne kuivatatud peanahk, veisesõrg ja pulli peenis, mis peavad pikemalt vastu. Pehmemad, aga ka väga head maiused on näiteks seakõrvad, kops, magu või hingetoru.

 • PRAKTILINE KAELARIHM

  Kui kingiideid napib, kulub alati ära üks praktiline ja kena kaelarihm! Selliseid küllaltki peeneid ja kergeid kaelarihmasid on meie koertel mitu, sest neid on mugav kasutada ja on veekindlad.

 • ARENDAVAD MÄNGUASJAD

  Mõni firma teeb koertele väga vahvaid mõttetööd vajavaid mänguasju. Mänguasjad on erinevate raskusastmetega ja panevad "ajud ragisema" igal koeral!

 • MUGAV JA SOE PESA

  Kes ei tahaks magada soojas pehmes pesas?! Hea uni on koerale hädavajalik ja aitab ka peale raskeid trenne taastuda. Kas teadsid, et mõne koera unevajadus on lausa kuni 16 tundi päevas?

Peaksid siit leidma nii mõnegi idee, millega enda ja oma koera jõule lõbusamaks muuta. Ning pea meeles, toit ei pea alati tulema kausist, vaid selle nimel võib koer teha natuke tööd ja ülevalt leiad selleks mitmeid lahedaid viise.

Kindlasti kiika ka Häpsteri jõulupoodi, kust leiad kõik vajaliku, et Su koer oleks jõulude ajal linna stiilseim koer!

 

Järgmise korrani!

Teie Triin, Adele ja Sofi

Meie tegemistele saad kaasa elada Instagramis  @adele_ja_sofi 🙂 !

loe lisaks:

 • Tänapäeval ei ole allergiad või toidutalumatused ainult inimeste mure, vaid peame hoolikalt jälgima ka oma lemmikute toidulauda. Poelettidel on küll väga suur valik koertele mõeldud erinevaid snäkke ja maiuseid, kuid tihtipeale on need siiski täis keemiat ning kondipuru. Just seetõttu ongi teinekord palju mõistlikum need......

 • Ma usun, et nii mõnigi meist on kokku puutunud olukorraga, kui koju üksi jäetud koer haugub, niutsub, närib asju, mida ei peaks närima või teeb oma hädad tuppa. Tegemist ei pruugi olla halva iseloomu või kasvatamatusega, vaid hoopis millegi tõsisemaga – üksindusahastusega. Minu koer kannatas......

 • Koera matkale kaasa võttes on raske eristada kumb sellest rohkem elevuses on – kas sina või su koer. Enne, kui võtad ette suurema seikluse oma koeraga, peaksid kindlaks tegema, kas oled selleks ka piisavalt ettevalmistunud....