Koeraga matkama - pai teile mõlemale - HÄPSTER
16124
post-template-default,single,single-post,postid-16124,single-format-standard,theme-bridge_migreeritud,woocommerce-no-js,non-logged-in,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-content-sidebar-responsive,columns-4,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Koeraga matkama – pai teile mõlemale

 Häpsteri blogi

Koera matkale kaasa võttes on raske eristada kumb sellest rohkem elevuses on – kas sina või su koer. Enne, kui võtad ette suurema seikluse oma koeraga, peaksid kindlaks tegema, kas oled selleks ka piisavalt ettevalmistunud.

KAS SU KOER ON MATKAMISEKS VALMIS?

Matka planeerides tuleks kindlasti silmas pidada koera vanust ning looma tervist. Vanemate koerte liigesed on nõrgemad ning nad väsivad kiiremini. Kutsikate puhul peab silmas pidama, et enne, kui nende luud ning liigesed on lõplikult välja arenenud, ei tohiks nad väga palju hüpata ega ronida. Matkarada peaks olema umbes sama pikkusega kui su igapäevased jalutuskäigud. Kui sa igapäevaselt jalutad oma koeraga ainult maja ümber, siis viie kilomeetrine matk on alustuseks kindlasti koerale liiast. Samuti peaks silmas pidama  ilmastikuolusid ning koera karvakatet külma/kuuma ilma korral.

Matkaradadel võime kokku puutuda teiste matkajatega, koertega, jalgratturitega ning vahel isegi metsloomadega. Tavaliselt on rajad väga kitsad ning peame üksteisest mööduma külg-külje kõrvalt. Kui Su koer on närviline, kartlik või agressiivne teiste inimeste või loomade vastu, siis peaksid valima vähem populaarse ning vaiksema matkaraja, kus saaksid treenida koera teiste loomadega kohtumisel.

Sa ei tea kunagi, keda matkarajal kohtad. Seetõttu on mõistlik kontrollida, kas koeral on ikka kõik vaksiinid tehtud ning ussi – ja puugirohi antud. Kindlasti peaks koer ka kiibistatud olema.

Kutsikate puhul peab silmas pidama, et enne, kui nende luud ning liigesed on lõplikult välja arenenud, ei tohiks nad väga palju hüpata ega ronida.

millele peaksime tähelepanu pöörama?

Kuigi tundub ahvatlev lasta oma koeral vabalt ringi joosta, siis peame siiski arvestama teiste matkajatega, kes võib-olla kardavad koeri, teiste loomadega ning loodusega. Ilma rihmata koertel võivad hirve või kitse taga ajades instinktid võimust võtta ning sellisel juhul ei ole enam ühestki käsklusest kasu. Niisiis on parem kõiksuguseid ebameeldivaid olukordki ennetada ning muretseda endale kvaliteetne pikk nahast või nailonist rihm.

Seisev vesi on heaks elupaigaks paljudele bakteritele ning parasiitidele, kes võivad koera tervisele väga halvasti mõjuda. Matkale minnes võta kaasa piisavalt puhast vett, et koera janu leevendada ning teda eemale hoida kõiksugustest tiikidest ning lompidest.

Ülekuumenemine ning dehüdratsioon on kõige sagedasemad probleemid, mis matkal esineda võivad. Iga poole tunni tagant peaksid endale ning oma koerale joogipausi tegema. Kui koer näitab väsimuse märke või muutub loiuks, siis leia varjuline koht ning lase loomal toibuda. Samuti tulevad kasuks snäkipausid energiataseme hoidmiseks.

mida kaasa pakkida?

  • Kaelarihm koera nime ning kontaktiga
  • Jalutusrihm
  • Kakakotid
  • Vesi ning kokkupakitav veekauss
  • Snäkid ning toit
  • Puugi eemaldamise vahend
  • Esmaabikomplekt – sinna peaksid kindlasti kuuluma pintsetid, puhastusvahendid ja desinfektsioonivahendid, sidemed, käärid, silmapuhastusvahendid jne. Poodides müüakse juba valmis komplekteerituid esmaabikomplekte koertele, mida on kerge kaasa pakkida.
  • Kui koer on piisavalt suur, siis võib talle selga panna ka koertele mõeldud seljakoti. Kindlasti ei tohiks kott olla raskem, kui 25% koera kaalust.
  • Kui matkad ebatasasel, kivisel ning karmil pinnasel, siis soovituslik oleks kasutada koerte saapaid käppade kaitsmiseks.

Kott koos ning koer valmis. Nüüd jääb vaid üle välja valida sobiv matkarada ning kvaliteetaeg oma parima sõbraga looduses võib alata!

Loe lisaks: