Kuidas valida koerale sobivat rihma? - HÄPSTER
19084
post-template-default,single,single-post,postid-19084,single-format-standard,theme-bridge_migreeritud,woocommerce-no-js,non-logged-in,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Kuidas valida koerale sobivat rihma?

Häpsteri blogi

Tänapäeval on poeriiulid täis väga palju erinevaid rihmasid, et meie lemmikute jalutuskäigud oleksid võimalikud mugavad ning turvalised. Lai valik võib teinekord tekitada palju segadust – milline neist valida?

Põhiliselt kohtame poelettidel kolme liiki rihmasid – kaelarihmad, traksid ning jalutusrihmad. Neil omakorda on väga palju erinevaid variatsioone, mida osaliselt ka teile tutvustame. Jalutusrihmade vahel valida on kergem – üldjuhul soovitatakse kutsikate treenimiseks kasutada tavalist jalutusrihma (rullrihmaga ei taju kutsikas lubatud piire), hilisemas vanuses oleneb rihmavalik juba omaniku eelistustest ning koera käitumisest. Segasemaks läheb olukord kaelarihmade ja traksidega – erinevad stiilid, materjalid, funktsioonid teevad valikut palju keerulisemaks.

IMG_4531
IMG_5237
IMG_4613

Kaelarihmad

Kaelarihm on mugav aksessuaar igapäevaseks kandmiseks, mis võimaldab pikemaid ettevalmistusi tegemata lemmiku jalutama viia.

KaelarihmadE PLUSSID

 • Mugav, kiire ja lihtne kasutada
 • Sobivad koertele, kellele traksid on ebamugavad
 • Sobivad koera treenimiseks – suurem kontroll koera käitumise üle

KaelarihmadE MIINUSED

 • Võivad kergesti põhjustada kaela ning kilpnäärme kahjustusi
 • Võivad põhjustada osadel tõugudel liigset pinget silmades (nt mops), mis võib olla koerte glaukoomi (rohelise kae) põhjuseks

Klõpskinnitusega kaelarihm

Tegemist on kõige levinuma kaelarihmaga. Sobib eelkõige koertele, kes oskavad rihma otsas käia ning ei tõmba kaelarihma üle pea.

Klõpskinnituseta kaelarihm

Tegemist on poolpoova rihmaga, mis pinge korral pinguldub koera kaela ümber ainult nii palju, kui reguleeritav osa seda võimaldab. See omakorda kaitseb koera kõrikahjustuste eest. Sobib ideaalselt koertele, kellel on kalduvus kaelarihma üle pea tõmmata

Poolpoov tekstiilist kaelarihm

Kasutatakse koera kontrollimiseks. Häpsteris müüdavatel poovatel kaelarihmadel on kaks rõngast. Kui pinge suureneb, siis rihm pinguldub kuni teise rõngani. See garanteerib, et koera kõri ei saa kahjustada ega põhjusta koerale valu. Kindlasti ei soovita me kasutada ketist poovaid kaelarihmu, kus puudub teine rõngas, mis takistaks rihma liigset pinguldust – sellised rihmad valmistavad koertele tugevat valu ning on väga ohtlikud.

Mõõda koera kael kõige laiemast kohast. Kaelarihm ei tohiks koera kaela pigistada ega tekitada ebamugavustunnet. Kui Sinu koer on kahe suuruse vahel, siis pigem vali suurem. Häpsteri oma brändi rihmad valmivad käsitööna ning võid meile ostukorvis lisainfo lahtrisse kirjutada oma koera mõõdud – saame vajadusel mõõte kohendada. Lisaks on Häpsteri rihmad on väga palju reguleeritavad.

klõpskinnitusega kaelarihm

Mõõda koera kael kõige laiemast kohast. Kui kahtled kahe suuruse vahel, siis vali alati suurem! Kaelarihm ei tohiks koera kaela pigistada ega tekitada ebamugavustunnet.

klõpskinnituseta kaelarihm

Mõõda koera pea kõige laiemast kohast. Poolpoovad ning ilma klõpskinnituseta kaelarihmad sobivad koertele, kelle pea on väiksem kui kael või kes kipuvad end kaelarihmast vabastama. Kaelarihm peab kergelt libisema üle pea.

Valik Häpsteri veebipoes müüdavatest kaelarihmadest. Tutvu kogu valikuga toodete leheküljel

Loading...

Traksid

Traksid on mugav ja turvaline lahendus lemmiku kinnitamiseks pikemate jalutuskäikude ajal.

TRAKSIDE PLUSSID

 • Soovitatakse konkreetsetele koeratõugudele (näiteks mops, kelle puhul liigne surve kaela piirkonnas võib põhjustada pinget silmades)
 • Sobilikud hingamisprobleemidega koertele. Samuti hoiavad ära kaelavigastusi

TRAKSIDE MIINUSED

 • Mõningatele koertele võivad traksid olla ebamugavad
 • Ei sobi rihmatreeninguteks, kuna koer võib hakata “vedama”

Klassikalised traksid

Klassikalised traksid on asendamatud abimehed tirivate koerte omanikele. Kasutatakse sageli koertel, kellel on hingamisteede või kaelaporbleemid. Samuti sobivad koertele, kes kipuvad kaelarihma üle pea tõmbama (k.a. koerad, kelle kael on suurem kui pea, nt. pitbullid).

Treeningtraksid

Treening-trakside põhimõte on sarnane nagu klassikalistel traksidel, kuid jalutusrihma kinnituskoht on koera rinnaku juures. Seda tüüpi trakse kasutatakse rihmatreeninguteks – kui koer jalutusrihma tõmbab, siis trakside konstruktsioon suunab koera pilgu tagasi omaniku juurde. Antud lahendus ei põhjusta koerale liigset valu ega stressi.

Pehmed traksid

Väga mugavad ja hingavad traksid väikestele ja keskmise suurusega koertele. Pehme materjal toetab hästi koera rinnakut ning ei ärrita koera nahka.

Norra traksid

Sobivad ideaalselt, kui soovid koera endaga kaasa võtta jooksma või pikkadele jalutuskäikudele. Tänu oma konstruktsioonile on koera kaal pinge korral jagunenud võrdselt. Seljal asuv aas on väga mugav, kui pead koera ootamatult kinni hoidma.

Trakside puhul on väga oluline õige suuruse valimine. Kui oled oma koera jaoks sobiva konstruktsiooniga traksid välja valinud, on väga oluline veenduda, et need ka koerale hästi selga istuvad. Vale suurusega traksid võivad koerale põhjustada erinevaid terviseprobleeme ja ohtlike olukordi. Õige suurusega hästi istuvad traksid tagavad koera turvalisuse, mugavuse ja kontrolli koera üle. Trakside puhul on väga oluline silmas pidada, et esikäppade ning rihma vahele jääks väike vahe – vastasel juhul võivad hakata traksid hõõruma ning põhjustada nahaärritust. Häpsteri brändi reguleeritavad traksid võimaldavad muuta nii kaela-, rinnaku- kui ka kõhualuse rihma pikkust, et traksid istuksid Sinu koerale ideaalselt. 

liiga suured traksid

 • Koer võib kergesti traksidest põgeneda
 • Jalutusrihma tõmbamisel tekkiv pinge ei jaotu ühtlaselt koera ülakehal nagu peaks, vaid survestab liigselt koera rinnakut
 • Koera juhtimine rihmas halveneb

liiga väiksed traksid

 • Hingamine võib olla raskendatud ning rihmapinge võib põhjustada hingamisraskusi ning lämbumise sümptomeid
 • Üldine ebamugavustunne ning koer ei saa vabalt liikuda
 • Rihmade hõõrdumine võib põhjustada nahaärritust, millega võib kaasneda põletik

reguleeritavad traksid

Mõõda koera kaela- ning rinnaümbermõõt kõige laiemast kohast. Koer ei peaks trakse kandes tundma mitte mingisugust pitsitust ega ebamugavustunnet. Traksid on reguleeritavate rihmadega.

norra traksid

Norra traksid on reguleeritavad nii rinnaku eest kui ka ümbert (traksid vali vastavalt rinnaümbermõõdule). Mõõda koera rinnaümbermõõt umbes 3-4 cm kauguselt esikäppadest.

treeningtraksid

Treeningtrakside puhul mõõda koera rinnaümbermõõt kohe esikäppade tagant. Treeningtrakse on võimalik valmistada ka täpselt sinu koera mõõtudega. .

pehmed traksid

Pehmete trakside puhul on kõige olulisem mõõta korrektselt kaela ümbermõõt kõige paksemast kohast, sest seda ei saa reguleerida. Rindkere rihmad on reguleeritavad ja saate neid vajadusel ise lühendada/pikendada

Valik Häpsteri veebipoes müüdavatest traksidest. Tutvu kogu valikuga toodete leheküljel

Loe lisaks:

 • ...

 • “If I could be be half the person my dog is, I’d be twice the human I am.” – Charles Yu. Kutsika võtmine on nagu lapse saamine. Koos koeraga võtad endale ilmatu suure kohtustuse neljakäpalise eest hoolitseda, et pakkuda talle kõige toredamat koeraelu – Sinust......

 • Triin AtlaMina olen Triin, suur koerasõber ja ametilt koerajuht. Olen koertega kokku puutunud kogu teadliku elu ning minu lugu algas keerulisest koerast, kellega nädalas tundide viisi treeningplatsil sai veedetud. Ma olen veendunud, et kui võtame koera, oleme kohustatud õppima ka tema keelt ning teadlikkust ei......