Kuidas valida koerale sobivat rihma? - HÄPSTER
19084
post-template-default,single,single-post,postid-19084,single-format-standard,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,hide_top_bar_on_mobile_header,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-14.3,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Kuidas valida koerale sobivat rihma?

Häpsteri blogi

Tänapäeval on poeriiulid täis väga palju erinevaid rihmasid, et meie lemmikute jalutuskäigud oleksid võimalikud mugavad ning turvalised. Lai valik võib teinekord tekitada palju segadust – milline neist valida?

Põhiliselt kohtame poelettidel kolme liiki rihmasid – kaelarihmad, traksid ning jalutusrihmad. Neil omakorda on väga palju erinevaid variatsioone, mida osaliselt ka teile tutvustame. Jalutusrihmade vahel valida on kergem – üldjuhul soovitatakse kutsikate treenimiseks kasutada tavalist jalutusrihma (rullrihmaga ei taju kutsikas lubatud piire), hilisemas vanuses oleneb rihmavalik juba omaniku eelistustest ning koera käitumisest. Segasemaks läheb olukord kaelarihmade ja traksidega – erinevad stiilid, materjalid, funktsioonid teevad valikut palju keerulisemaks.

hundo_width_buckle_collars
34888804_397303947456792_387368301631635456_n
eng_pl_Dog-Collar-Psiakrew-Marinero-2-cm-0-78-wide-for-smaller-dogs-1152694305_5

Kaelarihmad

Kaelarihm on mugav aksessuaar igapäevaseks kandmiseks, mis võimaldab pikemaid ettevalmistusi tegemata lemmiku jalutama viia.

KaelarihmadE PLUSSID

 • Mugav, kiire ja lihtne kasutada
 • Sobivad koertele, kellele traksid on ebamugavad
 • Peamiselt sobivad koertele, kes oskavad rihma otsas käia

KaelarihmadE MIINUSED

 • Ei sobi treenimiseks
 • Võivad kergesti põhjustada kaela ning kilpnäärme kahjustusi
 • Võivad põhjustada osadel tõugudel liigset pinget silmades (nt mops), mis
 • võib olla koerte glaukoomi (rohelise kae) põhjuseks

Klõpskinnitusega kaelarihm

Tegemist on kõige levinuma kaelarihmaga. Sobib eelkõige koertele, kes oskavad rihma otsas käia ning ei tõmba kaelarihma üle pea.

Klõpskinnituseta kaelarihm

Tegemist on poolpoova rihmaga, mis pinge korral pinguldub koera kaela ümber ainult nii palju, kui reguleeritav osa seda võimaldab. See omakorda kaitseb koera kõrikahjustuste eest. Sobib ideaalselt koertele, kellel on kalduvus kaelarihma üle pea tõmmata

Poolpoov tekstiilist kaelarihm

Kasutatakse koera kontrollimiseks. Häpsteris müüdavatel poovatel kaelarihmadel on kaks rõngast. Kui pinge suureneb, siis rihm pinguldub kuni teise rõngani. See garanteerib, et koera kõri ei saa kahjustada ega põhjusta koerale valu. Kindlasti ei soovita me kasutada ketist poovaid kaelarihmu, kus puudub teine rõngas, mis takistaks rihma liigset pinguldust – sellised rihmad valmistavad koertele tugevat valu ning on väga ohtlikud.

Valik Häpsteri veebipoes müüdavatest kaelarihmadest. Tutvu kogu valikuga toodete leheküljel

Traksid

Traksid on mugav ja turvaline lahendus lemmiku kinnitamiseks pikemate jalutuskäikude ajal.

TRAKSIDE PLUSSID

 • Sobivad koera treenimiseks – suurem kontroll koera käitumise üle
 • Soovitatakse konkreetsetele koeratõugudele (näiteks mops, kelle puhul liigne surve kaela piirkonnas võib põhjustada pinget silmades)
 • Sobilikud hingamisprobleemidega koertele. Samuti hoiavad ära kaelavigastusi

TRAKSIDE MIINUSED

 • Mõningatele koertele võivad traksid olla ebamugavad
 • Koeratreenerid soovitavad pigem kasutada trakse, mille kinnitus on rinnaku ees, kuna seljakinnitusega traksid võivad jalutusrihma pingutades koera tähelepanu omanikult eemale viia

Klassikalised traksid

Klassikalised traksid on asendamatud abimehed tirivate koerte omanikele. Kasutatakse sageli koertel, kellel on hingamisteede või kaelaporbleemid. Samuti sobivad koertele, kes kipuvad kaelarihma üle pea tõmbama (k.a. koerad, kelle kael on suurem kui pea, nt. pitbullid).

Treeningtraksid

Treening-trakside põhimõte on sarnane nagu klassikalistel traksidel, kuid jalutusrihma kinnituskoht on koera rinnaku juures. Seda tüüpi trakse kasutatakse rihmatreeninguteks – kui koer jalutusrihma tõmbab, siis trakside konstruktsioon suunab koera pilgu tagasi omaniku juurde. Antud lahendus ei põhjusta koerale liigset valu ega stressi.

Pehmed traksid

Väga mugavad ja hingavad traksid väikestele ja keskmise suurusega koertele. Pehme materjal ei ärrita koera nahka.

Norra traksid

Sobivad ideaalselt, kui soovid koera endaga kaasa võtta jooksma või pikkadele jalutuskäikudele. Tänu oma konstruktsioonile on koera kaal pinge korral jagunenud võrdselt. Seljal asuv aas on väga mugav, kui pead koera ootamatult kinni hoidma.

Valik Häpsteri veebipoes müüdavatest traksidest. Tutvu kogu valikuga toodete leheküljel

Loe lisaks:

 • Will Rogers on öelnud: “If there are no dogs in Heaven, then when I die I want to go where they went.” Neljajalgse sõbra kaotus ei ole kunagi kerge ning leina tõsist olemust mõistavad vaid need, kes selle ise läbi elanud on. See ei ole......

 • “If I could be be half the person my dog is, I’d be twice the human I am.” – Charles Yu. Kutsika võtmine on nagu lapse saamine. Koos koeraga võtad endale ilmatu suure kohtustuse neljakäpalise eest hoolitseda, et pakkuda talle kõige toredamat koeraelu – Sinust......

 • Meie koeri ümbritsevad igapäevaselt erinevad ohud. Koerad on nagu lapsed – järelvalveta jättes võivad nad korda saata palju pahandust, mis võib väga kurvalt lõppeda. Värsketele koeraomanikele võib tulla suure üllatusena, et meie igapäevased toidud võivad koertele olla eluohtlikud, loomapoodides müüdavad tooted ei ole alati kõik ohutud......